Henri Langlois

powrót do forum osoby Henri Langlois

Przyznam, że już od paru ładnych lat marzy mi się lektura artykułów pisywanych przez Henri Langlois, Francois Truffaut, Jean-Luca Godarda i innych nowofalowców. Aż żal, że nikt w Polsce nie pokusił się o wydanie choćby części tych tak wartościowych materiałów... Jest to przykre zwłaszcza w przypadku Langlois i Truffaut.
A jeżeli chodzi o recenzentów, których wypowiedzi zazwyczaj obecnie publikuje się w mediach: przyznam, że niezmiernie szanuję i cenię sobie twórczość Bartosza Żurawieckiego. Bywając w Czytelni Czasopism BW bardzo często przeglądam nawet spisy treści różnych pism szukając artykułów tego autora, obojętnie zresztą czego one by dotyczyły. Natomiast inne recenzje czytuję sporadycznie, głównie w przypadku, kiedy interesuje mnie dany film. Chciałabym jednakże podkreślić, iż poznane w ten sposób opinie nie są dla mnie najważniejszym kryterium.

Klaudia

chciałbym poczytać korespondencje Truffaut'a do Cahiers du Cinema z okresu jak był jeszcze szczylem i wysyłał kilka listów tygodniowo z pytaniami a oni mu odpisywali, słyszałem ze gdzieś to mozna dostać ale nie pamietam i oczywiscie lekturaw jezyku francuskim którego jeszcze nie posiadłem w mowie ani w piśmie

Klaudia

Co do polskich krytyków, wsród bardziej lubianych wymienilabym jeszcze Tomasza Raczka i Konrada Eberhardta, moze wspomnialabym takze tutaj Zygmunta Kaluzynskiego... Nikt wiecej nie przychodzi mi na mysl :(
Czy ktos pamieta program "Perly z lamusa"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones